Posuňte svoje montážne procesy na vyššiu úroveň

Posuňte svoje montážne procesy na vyššiu úroveň


V spoločnosti Desoutter v súčasnosti prebiehajú zmeny, ktoré posunú inteligentné montážne procesy na úplne novú úroveň. Sme hrdí na to, že osvedčený polohovací systém Nexonar sa stáva súčasťou ekosystému produktov Desoutter.

Spoločne oba špičkové systémy ponúknu zákazníkom na celom svete neprekonateľnú presnosť a sledovateľnosť montážneho procesu. Zákazníci zároveň získajú lepšiu kontrolu nad procesmi, ktorá zvýši produktivitu, kvalitu a bezpečnosť výroby.

Nexonar v súčasnosti predstavuje najpokročilejšiu dostupnú technológiu svojho druhu. Tento systém je celosvetovo uznávaný ako jediné spoľahlivé riešenie pre výrobné úlohy vyžadujúce vysokú presnosť a umožňuje polohovanie objektov s presnosťou 1 mm v reálnom čase a s nulovým oneskorením. Riešenie využíva snímanie pohybu v reálnom čase a je ideálne pre náročné priemyselné odvetvia, ako je automobilový, letecký a kozmický priemysel, kde presnosť zohráva kľúčovú úlohu a kde nie je priestor na chyby. Systém nachádza uplatnenie napríklad pri skrutkovaní, vŕtaní a operáciách typu vyber a umiestni používaných pri výrobe elektromobilov, montáži batérií a výrobe vnútorných alebo vonkajších častí trupovlietadiel.

Pozrite si riešenie

 

Riešenie Nexonar využíva technológiu aktívnych infračervených značiek a vlastný softvér na monitorovanie presnej polohy a orientácie objektov na montážnej linke. Aktívne infračervené značky sú jednoducho aplikovateľné na rôzne komponenty, nástroje alebo odev operátora (napr. rukavice alebo náramky). Tieto značky monitoruje jedna alebo viacero infračervených kamier inštalovaných na linke. Softvérové riešenie Nexonar potom riadi postupnosť procesov, informuje operátorov o príslušných krokoch a eliminuje možnosť vzniku chýb, čím umožňuje vykonávať úlohy rýchlejšie a s optimálnou kvalitou. Systém zároveň počas montážneho procesu zaznamenáva polohu všetkých dielcov a zabezpečuje tak maximálnu sledovateľnosť procesu.

Spoločnosť Desoutter spolupracuje s firmou Nexonar už od roku 2017. Za tento čas sa nám podarilo vytvoriť silný partnerský vzťah, ktorý neustále rozvíjame. Plnohodnotná integrácia riešenia Nexonar do existujúceho ekosystému Desoutter zjednoduší jeho používanie a inštaláciu na výrobných linkách. Naši zákazníci tak môžu profitovať z rozsiahlych znalostí oboch firiem, predovšetkým v oblasti riadenia procesov, navádzania operátora a na zákazku vyrábaných softvérových rozhraní, ako aj z lepšieho celosvetovo dostupného servisu a rýchlejšieho reagovania na potreby trhu.

Spoločne pomáhame zákazníkom urobiť ďalší krok na ceste k inteligentnej montáži a zvýšeniu produktivity, kvality a bezpečnosti. 

Máte záujem o viac informácií alebo cenovú ponuku?

Požiadajte našich odborníkov vo svojom okolí o odpoveď na otázku alebo si vyžiadajte cenovú ponuku!

Položte nám otázku Vyžiadajte si cenovú ponuku Vyžiadajte si prezentáciu
Cart

Váš nákupný košík

Položka bola odstránená. Späť