Priemysel 4.0: od teórie k realite

Priemysel 4.0: od teórie k realite


Diskusia ohľadom Priemyslu 4.0 prechádza z teórie a potenciálnych prínosov na diskusiu o tom, ako ich môžeme uviesť do praxe.

V spoločnosti Desoutter sme vypracovali kontrolný zoznam Priemysel 4.0 obsahujúci všetky aspekty, ktoré by podľa nás umožnili vytvoriť továrne budúcnosti:

  • Flexibilnejšie riadenie nástrojov a softvéru 
  • Viac konektivity, menej hardvéru
  • Intuitívne ovládanie s prevenciou proti chybovosti
  • Minimálny čas potrebný na nastavenie a rekonfiguráciu
  • Posilnenie kompatibility a minimalizácia vzniku budúcich problémov 
  • Spravovanie údajov a KPI 
  • Predpisová údržba

Samozrejme, jedna spoločnosť nestačí na to, aby sa inteligentná továreň stala realitou. Existuje niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zlúčiť, aby sa Priemysel 4.0 stal skutočnosťou. Ak chceme optimalizovať prínos úplnej digitalizácie, musia sa spojiť silné politické a hospodárske stimuly, správne investovanie do zručností a odbornej prípravy a dostupnosť pokročilých nástrojov, ktoré uľahčujú implementáciu. Preto je jasné, že všetci musíme participovať na tejto zmene myslenia, podieľať sa na transformácii smerom k automatizovanej budúcnosti – a pomáhať tiež ostatným, aby robili to isté.

Jednou z kľúčových úloh spoločnosti Desoutter ako popredného výrobcu montážnych riešení je predvídať, čo budú naši zákazníci potrebovať nabudúce. Zverejnená e-kniha Desoutter 4.0 je dôkazom, že túto úlohu berieme veľmi vážne a úzko spolupracujeme s ľuďmi na mnohých úrovniach a v rôznych odvetviach, aby sme pochopili výzvy, ktorým čelia. Takže keď prichádzame s kontrolným zoznamom Priemysel 4.0, môžete si byť istí, že už pracujeme na tom, ako dosiahnuť ciele našich zákazníkov, či už je ich cieľom zvýšiť produktivitu, flexibilitu alebo čas prevádzky bez prestojov, či svižnejšie obchodovanie na trhu než konkurencia. Jedným z riešení by bolo zefektívniť výrobný proces a rebalancovať montážne linky.

Na základe našich skúseností a odborných znalostí môžeme smelo predpokladať, že je na obzore veľká zmena v multinástrojovom manažmente, ktorá prinesie oveľa väčšiu konektivitu a flexibilitu, než je v súčasnosti možné. Teším sa, že sa s vami môžem podeliť o to, ako v roku 2018 plánujeme naplniť naše ciele v rámci Priemyslu 4.0!

Cart

Váš nákupný košík

Položka bola odstránená. Späť