Nové inteligentné multifunkčné náradie: XPB

Nové inteligentné multifunkčné náradie: XPB


XPB je nielenže prvou akumulátorovou vŕtačkou určenou pre letecký a kozmický priemysel, ide tiež o prvú multifunkčnú platformu určenú na to, aby výrobcu v oblasti leteckého a kozmického priemyslu preniesol do budúcnosti!

Montáž v oblasti leteckého a kozmického priemyslu býva zložitá. Zahŕňa mnoho rôznych materiálov – kovy, kompozity – spolu s rôznymi typmi upevňovacích prvkov. Výsledkom je, že pracovné lavice sú plné rôznych nástrojov určených na jednotlivé kroky montáže.

Výsledok je na míle vzdialený od ideálneho stavu. Operátori výroby musia nástroje neustále skladať a dvíhať. Vzduchové hadice sa zamotávajú, potkýnajú sa o ne alebo im bránia v pohybe. Navyše je prostredie neuveriteľne hlučné. Všetky tieto nástroje predstavujú významné kapitálové výdavky a ich prevádzka je cenovo náročná, pretože si vyžadujú pravidelnú kalibráciu a údržbu. Pre najmodernejší priemysel, ktorého koncové produkty môžu lietať do vesmíru, lámu zvukové bariéry a popierajú gravitáciu, nemusí ísť o najlepšiu reklamu.

New Smart Multi-Function Tool: the XPB

Čo by sa stalo, ak by sa nám podarilo zbaviť sa potreby využívania pneumatickej sily, vylúčili by sme z procesu viaceré nástroje a našli jedno elegantnejšie riešenie? V spoločnosti Desoutter sme vytvorili zariadenie XBP Modular: inteligentné multifunkčné zariadenie s obrovským množstvom možností. XPB je nielenže prvou akumulátorovou vŕtačkou určenou pre letecký a kozmický priemysel, ide tiež o prvú multifunkčnú platformu určenú na to, aby výrobcu v oblasti leteckého a kozmického priemyslu preniesol do budúcnosti! Toto riešenie je vyvinuté v rámci stratégie Desoutter 4.0. Veríme, že XPB dokáže priniesť významnú transformáciu v manuálnych oblastiach použitia v leteckom aj kozmickom priemysle.

V krátkosti možno povedať, že XBP Modular predstavuje elektrický ručný nástroj, ktorý možno použiť s viacerými hlavami: štandardná, vysoký uťahovací moment, posun či dokonca hlavice na dočasné upínacie prvky a krehké rozpery. Ponúka pokrytie pri plnej rýchlosti v rámci jedného nástroja. Hodí sa na použitie na všetky materiály v leteckom a kozmickom priemysle. XBP je inteligentný nástroj: zabudovaný softvér umožňuje rýchlu zmenu konfigurácie, automatické rozpoznanie hlavy a počítadlo cyklov hláv aj nástroja. Vyznačuje sa otvorenou systémovou architektúrou, vďaka ktorej je nástroj XBP vhodný aj do budúcnosti a je priam ideálny do inteligentnej továrne.

New Smart Multi-Function Tool: the XPB

Čo to teda všetko znamená? Na začiatok treba spomenúť, že XBP sa jednoduchšie spravuje aj udržiava. Znamená to tiež, že na linke bude toho menej. Je to bezpečnejšie. Už sa nebudete potkýnať o hadice na prívod vzduchu. V porovnaní s pneumatickými náprotivkami produkuje približne o 20% menej hluku. Tým, že sa napája batériou, ponúka slobodu pohybu a odstraňuje potrebu prívodu procesného vzduchu, čím sa výrazne znižujú náklady na energie. Inteligentný softvér ponúka operátorom okamžitú spätnú väzbu v súvislosti s výkonom, čo zlepšuje krivku učenia a súčasne zaručuje kvalitu.

Veríme, že podobne, ako to bolo pri prvom lete s ľudskou posádkou, pri nástroji XBP ide iba o začiatok možností. Sledujte tento (vzdušný) priestor!

Máte záujem o viac informácií alebo o cenovú ponuku?

Požiadajte našich odborníkov vo vašom okolí o odpoveď na otázku alebo si vyžiadajte cenovú ponuku!

Položiť otázku Získať cenovú ponuku Vyžiadať si prezentáciu
Cart

Váš nákupný košík

Položka bola odstránená. Späť